Sisemise lapse ideega tuli esmalt välja Carl Jung. Sisemine laps on see, kes juhib igapäevaelus paljusid meie emotsioone, eriti neid, mis on alateadlikud. Kui me pole temast teadlikud, siis on kadunud kontakt ühe olulise osaga iseendast. Nimelt on sisemine laps see, kes annab märku meie tõelisest olemusest, kutsub tempot aeglustama ja endasse heataktlikult ning armastusega suhtuma. Sisemine laps kannab endas sõnumeid, mis tulevad sügavalt meie seest. Sisemine laps võib olla ka haiget saanud, mis juhtub reeglina lapsepõlvel kogetud traumade tulemusel, kuid täiskasvanuna on võimalik nende tekkinud haavadega tegeleda ja neid tervendada. Siit üks metafoorkaartidega tegevus täiskasvanutele, mis toetab tööd sisemise lapsega:
1. Palu kliendil valida kaardid, mis äratavad temas lapsepõlvemälestusi. Valitud kaartide arv ei ole piiratud. Kui kliendile on see mugav, siis palu tal valitud kaartidest rääkida (seda võimalust paku peale igat etappi).
2. Kui klient on oma kaardid välja valinud, siis palu tal need asetada ajalisse järjekorda. Võib juhtuda, et klient valib kaardid, mis sümboliseerivad mingit üldist tunnet, mitte konkreetset sündmust, mida ajajoonele asetada. Sellisel juhul palu tal kaardid asetada enda ette kujundisse või sellisesse järjekorda, mis tema jaoks tundub sobilik.
3. Kui kaardid on kliendi ees leidnud endale õige koha, küsi, milline neist kaartidest teda antud hetkel kõige enam kõnetab?
4. Küsi, mida kliendi sisemine laps hetkel kõige enam teha tahab? Lase kliendil valida kaart või sõna seda vajadust rahuldama.
5. Lõpuks küsi, kuidas see lugu kliendi täiskasvanueluga seostub ja mida ta saaks teha, et praegu oma sisemise lapse vajadusi rahuldada?
Pildil on selle mudeli alusel seatud ritta pildikaardid pakist Cope ja sõnakaardid pakist OH.
COPE ja OH kaardid leiad siit: https://www.kaardimaailm.ee/pood
Vastused puuduvad